| TifaLockheart a întrebat:

am o problema

Mi-a aparut pe gat acum o saptamana o umflatura mai exact sus aproape de unde incepe scalpul, in fine am crezut ca m-am lovit ceva de gen, pana ieri cand am sesizat ca mi-a aparut inca una la gat langa artera.

Nu ma doare absolut deloc, iar umflatura de destul de mare.
Azi a inceput sa ma doara capul foarte tare si putin inima

A mai patit cineva asa ceva? Vreau un raspuns, oricum maine vizitez un spital laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ZOZOKid a răspuns:

E posibil sa ti se fi umflat ganglionii. Cauzele pot fi multiple. Uneori se umfla de la niste chestii banale ( chiar si de la matreata pe scalp), dar de cele mai multe ori niste ganglioni umflati semnalizeaza existenta unei infectii in corp. Daca te supara inima, eu zic sa mergi de azi la spital, direct la urgenta. Infectiile de genu' evolueaza destul de repede.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate fi de la curent, poate fi o altă cauză, o afecțiune, du-te la un control medical, altă soluție nu există. E și mai liniștitor pentru sufletul tău când ai un rezultat sigur, oferit de un specialist. Până atunci masează foarte ușor acele locuri.

| TifaLockheart explică:

Posibil sa fie ganglioni, dar problemuta e ca nu am mai avut niciodata asa ceva si mai mult, se pare ca nu dispar

| k4wyn a răspuns:

Buna...poate fi un simplu hematom, cel mai bine este sa vizitezi un medic specialist, iti recomand spitalul universitar.