| valles a întrebat:

Ma doare foarte tare maseaua si sunt acasa la o prietena. Ce sa fac sa nu mai ma doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Există și farmacii non-stop. Acum 10 ani am luat Aulin și era bun; dar poate "tehnologia" a mai avansat. Important este să ajungi la farmacie și ți se va da ce are mai bun.
Dar obligatoriu să îți faci planuri pentru repararea măselei.

| Donsavas a răspuns:

Ia ti lidocaina si apoi va spray ul anestezic acolo unde doare.

| alina2k18 a răspuns:

Nurofen si luni te duci la dentist.

| Bizon95 a răspuns:

Sunt mai multe medicamente, fiecare cu alta substanta activa
din pacate in functie de situatie si de constitutia persoanei respective, unele merg, altele nu
cel mai bun e Ketonal Duo, care o pastila tine 12h
insa mai sunt: Aulin, Nurofen, etc.

lidocaina recomandata de cineva, nu cred ca are efect mai mult de 1-2h, iar prea multa cred ca e mult mai naspa decat medicamente de durere... insa macar iti pui seara si reusesti sa adormi

| Goete a răspuns:

Spune-i sa iti dea un pumn

| MAIA18 a răspuns:

Zinnat!