| AIKOcaNoNYu a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai doara maseaua?
Si nu ma simt prea binecrying
Ma doare si capu, si am ameteli...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0000anonim0000 a răspuns:

Ia un nurofen de 400, e mai bun decat ibuprofenul de 400 din tara noastra. Maine/Luni sa ajungi la dentist, pentru. ca aparent ai o carie care a ajuns la nerv. Nu te sperii, dar e foarte important sa ajungi de urgenta, cat mai rapid posibil, pentru. ca e serioasa treaba. Ai grija de tine! Funda?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cumpara ti ibuprofen 400, iti va trece

| francesca89 a răspuns:

Ia un ketonal forte, daca nu-ti trece ia lorazepam...adormi instantaneu happy

| R3sPeCt a răspuns:

Mergi la dentist! cu dinti nu e de glumawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iei ketonal, vezi sa mananci inainte, ca daca il iei pe stomacul gol te distruge. Ai multe optiuni :
Algocalmin (cel mai bun in cazul durerilor)
Nurofen (sau orice pe baza de ibuprofen)
Ketonal (cam puternic)
daca nu stii ce sa iei, du-te la farmacie si o sa stie cei de acolo ce sa-ti dea

| Kidd_6010 a răspuns:

Ia un Nurofen sau Ibuprofen 300 pentru inceput iar a doua zi du-te la dentist

| geoloveEdward a răspuns:

Du-te la doctor.la un controlhappy