| AmandaCamelia a întrebat:

Ma doare foarte tare spatele cand inspir. de exemplu dupa ce ma intind, daca vreau sa inspir efectiv n-am aer. Ce e? Sunt asa de cateva zile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Te a tras curentul, ai un junghi intercostal si de aceea te doare intrucît radiază in tot spatele, un sfat: Cind te culci ia un halat gros pe tine să te incălzesti la spate să treacă durerea, eventual roagă pe cineva din familie să te maseze cu o cremă pe tot spatele, ar fi bună puterea ursului că incinge zona si te lasa durerea, sau o cremă de la farmacie pentru dureri articulare. Mult succes. Citi ani ai? Multumesc.

| neutrino a răspuns:

Poate ca ai racit, dar daca nu-ti trece in cateva zile, atunci este cazul sa consulti un medic.

| Exaizo a răspuns:

Du-te urgent la doctor, poate fi mai grav decat crezi.

| Sergiu72 a răspuns:

Cere un bilet de trimitere catre pneumologie de la medicul tau de familie. recomand sa faci un consult pneumologic. cauzele pot fi multiple: de la o banala nevralgie intercostala pana la pleurezie de diferite etiologii, astm, apnee obstructiva, etc. Sanatate!