| ursachy a întrebat:

Ma doare mana dreapta de la umar in jos de cateva zile! O durere insuportabila care nu se opreste, e o durere osoasa banuiesc sau ceva e genul reumatismului (banuiesc ca nu m-a durut asa niciodata!) e ca si cum ai trage curent la picior sau in alta parte dar e o durere continua! Am fost la farmacie mi-a dat niste pastile si un unguent dar nu ajuta cu nimic apoi mi-a zis ca ar trebui sa ma duc la neurologie! Mentionez ca in ultimul timp beau cam multa cola si am egrasie (mucegai)pe tavan deoarece stau la patru, probabil din cauza umiditatii din camera? Astept un raspuns, un sfat e bine venit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| facepalmlol a răspuns:

Da-te cu diclofenac gel si ia un antiinflamator.
Evita consumul de cola, pentru ca iti face stomacul varza; iar cat despre mucegai, e daunator pentru plamanii tai.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Trebuie să vezi un neurolog pentru problema ta și numai consuma cola, cafea, energizante.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Depinde ce pastile ai luat! poate au fost prea slabe pentru afectiunea ta! ai depus efost mai mare cu mana respectiva gen caratul a ceva foarte greu?

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai nu ti-ar strica un consult medical, dar si mie mi se intampla sa-mi simt mana amortita, ba chiar ma doare, si asta e intodeauna pentru ca nu am mai facut miscare, atunci cand renunt sa mai fac flotari, tractiuni si alte exercitii fizice de genul, pentru ca sunt obisnuit sa fac de mult timp si cand intrerup de exemplu o sapt incepe sa ma doara mana...

| DiamantulAuriu a răspuns:

Pai nu mai bea atata cola iti face rau

| allex20n a răspuns:

Nu prea cred ca din cauza egrasiei, mai degraba tuseai, nu aveai aer (dispnee) daca era de la egrasie. poate ai dormit intr-o parte sau ai facut miscari bruste si ai o nevralgie intercostala.
mai bine mergi la medicu' de familie ca isi da el seama ce ai. bafta!