| lovelycristal a întrebat:

Ma doare maseaua, ce sa fac pana maine ca maine sunt programat, dar pana maine ce pot sa fac ca sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți lua un calmant la care nu ești alergic/ă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen, marcofen, ibalgin - cu incredere! happy

| FataAmintirilor a răspuns:

Bună!
Când mă doare pe mine măseaua încerc să mă mişc cât mai mult posibil; să nu stau nicio secundă pe loc. Într-adevăr; când fac aşa uit de durere, dar revine cum mă opresc din mişcat. Încearcă să-ţi găseşti ceva de făcut, ceva care să te facă să uiţi de durere. Dacă tot stai şi zici ''Mă doare!'' o să te doară şi mai tare.
Încearcă să ţii apă în gură. La început te va durea puţin mai tare, dar apoi începe să calmeze cât de cât.
Îţi recomand şi bitter-ul suedez. Am luat şi eu odată şi chiar m-a ajutat.
Iar ca ultimă soluţie...nu uita că mai există şi dentisul.
Succes!
RASPUNDE

| AndreeaBz a răspuns:

Ai tarie in casa?hee hee
O tii putin si va amorti.( nu trebuie sa o inghitilaughing ) o tii pana iti amorteste si dupa o scupihee hee

Răspuns utilizator avertizat
| OSC a răspuns:

Alearga sau sari in pat si o sa uiti de durere.

| Kristinukk a răspuns:

Buna,
Eu zic sa tii niste gheata, dar nu stiu daca iti va trece durerea... oricum incearcahappy si daca poti sa nu te mai gandesti la masea kiss

| alinutsa21 a răspuns:

Da o fuga pana la farmacie si cumpara un pliculet de Aulin.
Asa fac eu mereu cand ma doare maseaua si da rezultate imediate :d