| IoanaIonuca a întrebat:

Ma doare urechea stanga, mai ales cand mananc/inghit. E o durere asa ciudata, parca e in interior, nici nu stiu cum sa zic laughing Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai otită. Mergi la farmacie si cumpara Otocalm picaturi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Otită

| TCosminn a răspuns:

Mergi te rog la o farmacie, spune-i simptomele si iti va da un spray pentru ureche in functie de simptomele pe care le ai. Pentru a evita neplacerea asta, nu folosi betisoare de urechi, iar daca vrei neaparat sa le folosesti, nu le introduce mult in ureche. Apoi trebuie sa ai grija cum te speli in urechi ca sa nu iti ramana apa si sa racesti la ureche, de unde si otita.

| Elegant a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi. Ar trebui sa te duci la MEDIC si el va sti ce e de facut