| Oanapisipisi a întrebat:

Ma dor foarte tare burta[burta, nu stomacul(ma dor intestinele)] si capul. Hai ca de cap mai iau o pastila si il pacalesc pentru vreo 5-6 ore, dar de burta nu scap deloc! Nu este din cauza hranei, nu-i din cauza constipatiei, atunci din ce cauza este?
Totul a inceput aseara cand pe la 2 noaptea ma durea burta. Am mers la baie, si am eliminat scaunul, ca sa zic asa, dar dupa ce am venit tot ma durea.
Daca nu vreau sa ma doara burta trebuie sa stau ori pe spate, ori pe partile laterale, atat. Daca imi misc spatele ma doare burta, daca stau pe ea ma doare.
De la ce cauza poate fi, si ce medicament, sau ceai, sau mancare pot lua ca sa nu ma mai doara?
P.S.: am un catel mic si are limbrici. Poate fi de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bea apa vreo 2 cani si trece, e cel mai bun remediu apa calmeaza acizii si faciliteaza digestia poate ai gastrita

| extremeA07 a răspuns:

Incearca ceai de sunatoare. Daca nu iti trece inseamna ca e ceva mai grav si trebuie sa consulti un medic. Daca iti trece inseamna ca e de la mancare.
Limbricii cainelui nu are legatura cu asta.