| alexandra35 a întrebat:

Ma dor foarte tare sanii. Ce poate insemna acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sindrom premenstrual, dereglare hormonală sau un nodul (tumoare benignă sau malignă), lenjeria de corp este foarte strâmtă, o posibilă sarcină, etc.
Un ecograf mamar sau o tomografie.
Sănătate.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde si cati ani ai big grin
Daca esti in perioada de dezvoltare e normalhappy Pe unele fete le dor sani pentru ca se dezvoltawinking
Daca nu ...mai bine mergi la doctorwinking
Multa sanatate!kiss

| Babushka a răspuns:

Trebuie sa iti vina ciclul face parte din sindromul premenstrual stai linistita:*

| Bacemi a răspuns:

De obicei indica sindrom premenstrual. Uite aici informatii pertinente : http://www.csid.ro/health/csid-ma-dor-sanii-3274300/

| alexutzu00791 a răspuns:

Esti insarcinata

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie ca urmeaza sa-ti vina menstruatia, fie ca esti insarcinata, fie ca ai un exces de prolactina (boala endocrina), fie ca ai o afectiune inflamatorie a sanilor (mastita sau mastoza). E bine sa te vada un medic daca durerea se accentueaza sau nu dispare in 2-3 zile.

| alessiaS a răspuns:

Te doare deoarece te dezvolti si nu te speria de cancer sau ceva de genul in cazurile acestea nu te doare nimic.
Sanatate

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai happyDaca esti in crestere este normal. Dar daca ai trecut de foarte mult timp de aceasta perioada ar trebui sa mergi la doctor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dr de familie, raspunde-i la toate intrebarile, te va vedea si o sa obtii un raspuns rezonabil.
Aici deja se vorbeste de cancer si tomografii, e cam mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai, daca ai sanii mici si trebuie sa ti creasca e normal, daca ai peste 17 ani te duci la un consult.multa bafta pa