| Ana a întrebat:

Ma dor gleznele, si nu sunt umflate, au inceput sa ma doara de cand am fost plecata prin oras si stiti si voi cum e cu zapada si ma gandeam ca poate din cauza ca am mai alunecat cat pe'aci sa cad, nu stiu, spuneti-mi cum sa scap de durere, bine ca nu este o durere ingrozitoare, doar cand merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu, este din cauza conditiilor de afara si a mersului in conditii de stres (incordat, cu frica sa nu alunec ). Eu folosesc unguent Diclofenac de la farmacie.

daniela
| daniela a răspuns:

Poate fi ceva de genul "febra musculara"... o baie calduta relaxanta si o aspirina

| BRG a răspuns:

Poate să vă masați cu o cremă

| cristinela a răspuns:

Probabil ai fost prea incordata, sa nu cazi si ai facut ceva de genul febreu musculare. Ia un analgezic, ceva. Daca durerea tine mai mult de 2, 3 zile mergi la medic.Sa nu ai altceva.Reumatismul,are ca simptome si durerea de glezne, articulatii.

| octavianpas a răspuns:

Au fost suprasolicitate.