| DomnisoaraLove a întrebat:

Ma dor toti dintii de ieri! ce sa fac?sad am luat tot felul de pastile nu mai poooot crying Ajutooor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește nevralgie dentară.
Antinevralgic, stai la căldură, nu-ți faci baie generală.
Luni mergi la stomatologie dacă nu cedează. Sănătate.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| lrls a răspuns:

Pai poate te-au durut fiindca ai bautsau mancat ceva rece apoi ceva cald.asa te dor.ar fi mai bine sa mergi la medic

| loveandkiss a răspuns:

Trebuie sa mergi la un dentist(neaparat) happy

| daηă a răspuns:

Crede-ma ca te inteleg! crying Eu am o carie in care mi-a crescut gingie si in plus are si puroi straight face. Problema e ca nu ma doare ziua, ci noaptea.Nici nu pot sa dorm de durere.E frustrant! Si ma duc luni sa mi-o scot I don't want to see.Mi-e foarte frica crying.

Daca inca te doare ia un Ketorol.Sau poti incerca cu Lindocain ( e un lichid care iti amorteste dintii )
Sper sa te faci bine cat mei repede happy

| VeronicaLL a răspuns:

Cred ca ai nevralgie (de obicei apare daca te-ai expus la frig mai mult timp). Ai incercat gama antinevralgicelor?

| Diana915 a răspuns:

Buna. poate ai o carie...sau ai mancat/baut ceva rece sau ft fierbinte. Cel mai bine ar fi sa mergi la un conrol stomatologic si sa-ti recomande el ceva.