| anonim_4396 a întrebat:

Ma mananca pielea de la un timp, am luat si mediacmente dar odata cu terminarea lor parca mai rau este, nu pot dormi noaptea, cred ca mi se trage de la mancare dar nu stiu sigur...lucrez in sistemu energetic si am fost in deplasare si acolo am mancat o mancare care nu ma acolo am putut auzi de ia...se pare k nu eu am fosr afectat...restul colegilor nu au avut nimic... spuneti-mi si mie cum sa scap de ia sau ce trebuie sa fac...astept raspunsu vostru...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog sau alergolog pentru. consultatii de specialitate.

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Psihic crezi ca nu ai nimic? Adica nu esti prea stresat si, poate nu-ti dai seama? Multe pornesc de aici! Sigur si mancarea, daca era .rea, e un risc de toxiifectie alimentara! Daca crezi totusi ca mancarea e de vina, si nu ai alta modalitate de a afla, daca suporti, provoaca-ti fortat o vomitare, cu degetul curat-spalat, bagat in gat, sau bea o cana cu f. multa sare dizolvata in ea, si, f. repede, o sa... si dupa aia, te orientezi! Mediul tau de lucru, mai ales daca ai si niste responsabilitati, e destul de stressant! Nu neglija! Si du-te la dermatolog, ai pute avaea si o alergie cu factor declansator necunoscut, sau specific mediului de munca! Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spala-te pentru ca esti nespalat de asta te mananca!