| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreun sfert de oră am mâncat și mi-a rămas o bucată de mâncare în gât, dar nu în mijloc, in partea stângă și parcă e împinsă. Înghit greu, o simt și nu știu cum sa scap de ea. Am tusit, am băut apă, am mâncat un măr, am incercat sa o scuip până mi-am dat afara plămânii, și totuși o am. E blocată, țin să menționez că am mâncat pui, și pielea de la el, deci cel mai probabil a rămas un os foarte mic de la pielea aceea. Ar trebui sa aștept sau să intervin cu alte metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Poate te-ai zgariat cu o bucatica de os si doar ai senzatia ca e ceva acolo. Iti va trece in cateva ore, se va ameliora usor-usor

| IoanaFrancesca a răspuns (pentru AdelinaC):

Da, așa e, o simt dar nu ca și cum m-aș ineca cu ea. Mulțumesc tuturor pentru sfaturi, numai bine!

5 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Incearca sa mesteci si sa inghiti miez de paine, care sa le duca la vale, si multa apa.

| IoanaFrancesca a răspuns (pentru laSoledad):

Am incercat, nu s-a dus de tot dar parca a mai alunecat. Cred că ar mai trebui sa aștept, de respirat pot respira și pe gură și pe nas, deci nu cred că e cazul sa merg la doctor. e o bucată foarte mică și a intrat în partea stângă cumva adânc, mulțumesc amândurora

| IoanaFrancesca a răspuns (pentru laSoledad):

Mersi la toți, acum e ok, nu mai simt nimic. Pace multa!

| Robeeert1 a răspuns:

Mănâncă pâine uscată, eu așa scăpam de oase, dacă nu iese in cele din urmă te duci la medic și ți-o scot ei.