| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Stefania si am probleme cu greutatea. Si nu stiu cum sa procedez si ce sa mananc ca sa pot slabi si sa pot ajunge la o greutate normala. Ce credeti? Ce ar trebui sa fac ca sa ajung la greutatea corespunzatoare varstei mele?(am 12 ani). Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Ce greutate ai? Ce inaltime?

Fa sport, mult sport, la varsta de 12 ani nu poti tine o dieta, totusi renunta la dulciuri si mananca mai multe supe, fructe si legume

| lays a răspuns:

Pai ai 12 ani.esti in crestere. o sa mai slabesti. dar daca totusi vrei, tine o dieta, nu foarte stricta.nu mai manca dupa ora 19:00(e cam aiurea pentru ca adolscenta fiind trebuie sa mananci calumea) si fa sport.cauta pe youtube filmuletele cu billy blanks si fa exercitiile de acolo.sunt grele dar slabesti garantat! baftabig grin

| 알리나 a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa ti o dieta sau sa manancci sanatos si cea ce trebuie (dimineata, pranz si seara) ...sau poate ar trebui sa mergi la un medic sa iti recomande ceva pentru greutatea ta.

| isa_9377 a răspuns:

Sfatul meu? du-te la un doctor nutritionist pupici