| WID a întrebat:

Ma pis pe tot ce inseamna viata asta. Nu imi doresc sfaturi, mi-am pierdut tot viitorul. Mi s-a luat sa ma lupt cu mintea mea creata. Imi vine sa distrug tot ce ma inconjoara. Nu poti avea incredere nici macar in mama ta pe lumea asta. Eu n-am incredere nici macar in mine. Mi s-a luat sa vad atatia ipocriti. Poti interpreta fericirea, insa in cele din urma te va acapara o tristete amara numita esec si nemultumire. Se spune ca autodisciplina este cel mai bun scut impotriva emotiilor negative. Eu de ce nu pot avea parte de asa ceva? Daca e sa existe Dumnezeu, ma pis pe el. Macar de-ar rezolva problemele celorlalti, poate eu n-am nevoie dar cu siguranta altii au. Cand a facut lumea asta s-a gandit sa creeze si un gay si o lesbi, s-a gandit ca e nevoie de falsitate, ura, minciuna, ipocrizie si toate cele. Sper sa aveti o viata buna. Tot ce ma tine in viata in momentul de fata e muzica. Muzica e cel mai bun medicament posibil, nimic altceva. Sper sa aveti o viata "fericita". Nu stiu cati o sa ma creada, nu ma intereseaza. Poate cineva va gasi aceasta "intrebare" folositoare. Pis pe tot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
35 răspunsuri:
| ionutmihai2002 a răspuns (pentru oParadox):

Fericirea nu consta doar intr-o victorie, consta in ce castigi de pe urma acelei victorii ca daca ar fi cum zici tu, ar fi ca de exemplu un meci de fotbal intre prieteni te joci numa pentru distractie. si asta iar duce la ce am zis, faci un lucru ca sa te simti bine si nu are nici o treaba cu tristetea

| ionutmihai2002 a răspuns (pentru oParadox):

Si, daca pierzi la un joc nu o sa fii trist ci mai degraba nervos in cel mai rau caz

| oParadox a răspuns (pentru ionutmihai2002):

Din pacate, fericirea e greu de explicat, si difera de la persoana la persoana, asa ca nu am cum sa ma contrazic cu tine. Dar "Fericirea nu consta doar intr-o victorie, consta in ce castigi de pe urma acelei victorii " = Nu e complet adevarat, depinde de caz, uneori joci doar pentru o victorie, la fel cum faci si lucruri neplacute in viata, nu cauti mereu rezultatul laughing
"faci un lucru ca sa te simti bine si nu are nici o treaba cu tristetea" =si daca nu te simti bine, cum te poti simti? intr-o competitie exista mereu doua tabere, cine castiga si cine pierde, deci oricum cineva tot se simte nefericit in raport cu cealalta echipa (jucator) -deci totul se raporteaza la ideal.
"Si, daca pierzi la un joc nu o sa fii trist ci mai degraba nervos in cel mai rau caz"=Din nou, aici depinde foarte mult de caracterul omului, eu cand pierd ceva nu ma enervez, stiu ca daca am pierdut, persoana a fost mai buna ca mine si asta nu poate fi schimbat, la momentul ala, acea persoana a fost mai buna.
Asta e parerea mea, iti respect parerea, dar cum am mentionat mai sus, fericirea difera de la persoana la persoana, e imposibil sa-i atribui o definitie universalawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Să vezi ce o să te pisi tu când o să ai o boală drept pedeapsă că vorbești așa despre Dumnezeu. Vei fi pedepsit aspru dacă mai vorbești așa chiar atunci când te aștepți mai puțin.

Răspuns utilizator avertizat