| Username393 a întrebat:

Mai poti sa cresti in inaltime daca esti fata si ai 17 ani? Daca da, cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti,dar depinde de ritmul tau de dezvoltare. Unii se dezvolta pana la 18 ani, altii pana la 21...altii si mai tarziu de atat.S-ar putea sa fii ajuns deja organismul tau la maturitate si sa mu mai cresti, sau s-ar putea sa mai cresti inca.Nu ai cum sa stii si nu prea ai ce sa faci, ai putea incerca tractiuni cu bratele dar eu nu am crezut niciodata ca pot cu adevarat sa te inalte

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca mai ai sanse, doar daca n-ai avut o perioada mai `masiva` de crestere.

| annempx a răspuns:

Depinde...E ok daca ai pana in 1, 70 nu esti scundă, dar daca vrei sa te mai înalti incearca sa faci înot si baschet, niste sporturi care ajuta la intaltare.

| Gabrriell a răspuns:

Cresti doar de la sine. Adica nu ai ce face, nu exista exercitii pentru inaltare. Poti incerca inot sau baschet, astea fiind recomandate dar nu stiu cat de mari vor fii rezultatele.