| lovecats123 a întrebat:

Mai sunt șanse să cresc in înălțime dacă am deja 16 ani(sunt fata)? Am 170cm dar părinții mei sunt mai înalți: 174 și 182.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pana la varsta de 20 ani, corpul uman se tot dezvolta, deci mai ai timp sa cresti

| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca o sa ajungi macar pe la 1, 72-1, 73.

| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt minime, pentru ca o fata creste pana la 17-18 ani!

| CuriousStuff a răspuns:

Nu e nimic sigur, sanse mai sunt, insa nu foarte mari. De obicei procesul de crestere la fete se cam incheie pe la varsta de 16 ani ani, pana la 20 de ani te mai dezvolti insa de crescut in inaltime nu prea, e totusi posibil, dar cum spuneam, sansele sunt mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-ți depășești mama cu cel puțin 2 cm.

| Zabbyel a răspuns:

Poate o sa mi te inalti cativa centrimetri in + sau poate nu! sa spunem ceva concret, e cam greut happy, asta doar cu trecerea aniilor, ne va dezvalui

| Betty12345678 a răspuns:

Sigur ca da, eu am crescut si dupa 18.