| ZuZulache a întrebat:

Maine am un concurs de muzica, dar am repetat atat ca nu mai am voce...stiti ce pastile sunt bune ca sa nu mai fiu raagusita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

1) Odihneste-ti vocea. Ideal ar fi sa nu mai vorbesti pina miiine, nici in soapta. Daca esti fata, imi inchipui cit de greu poate fi asta.
2) Bea albus de ou, sau maninca miere. Lubrifiaza gitul, si te ajuta sa te refaci mai repede
3)Pentru ca e vorba de o inflamatie, a corzilor vocale, poate ca si banala aspirina te poate ajuta. Poti incerca antiinflamatoare mai puternice, in special cele creata special pentru git.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Uite cateva remedii naturiste pentru a scapa de raguseala:http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-raguseala Incearca sa faci repaus vocal pana maine. Succes maxim la concurs!:)

| FarrellBull a răspuns:

Depinde de organism
eu de exemplu, cand raceala incearca "sa puna mana pe organismul meu" iau o pastila de augmentin si apoi nu mai am probleme.
Incearca cu un augmentin sau un ACC+

| ZuZulache explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuti. cand o sa mai cresc de la statultul de membru junior la senior...o sa va dau si voturilaughing