| Daniellllll1 a întrebat:

Maine dau probele la liceul sportiv,si am putina febra musculara la muschi,pentru ca antrenament exagerat. ieri si alaltaieri.
Astazi nu m-am dus la scoala pentru ca febra (putina,nu am exagerata),sa ma odihnesc pentru maine,pentru ca acum am putina febra,imi puteti spune un tratament,sa-mi treaca, adica ce pot sa fac mi se amelioreze putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Clujean25 a răspuns:

Febra musculara se instaleaza pentru ca se acumuleza acid lactic in muschi. Ia un ibuprofen, este antiinflamator. Consuma multa apa, pentru a ajuta tesutul muscular sa se refaca. De asemenea nu ai facut bine ca ai ramas acasa sa te odihnesti, trebuie sa faci miscare; nu antrenament intens, ci la o intensitate mai mica.