| wannabe a întrebat:

Mama mea e răcită la plămâni. O dor plămânii la spate atunci când respiră. O doare și spatele. Respiră cu dificultăți. Ieri i-am pus niște comprese cu ceai de soc fiindcă are urticarie. (Ceaiul s-a răcit și compresele erau reci pe piele.) Acum tușește. Nu vrea să meargă la medic. Momentan ia AERIUS. Ce-mi recomandați să-i dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Antibiotice timp de 7 zile cel putin.Asta intr-o forma mai usoara de raceala la plamani.Este doar un sfat.Nu tin locul unui medic.Asa ca, vrea nu vrea, du-o la medic daca vrei sa o mai ai langa tine.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic pana nu merge la emdic. O pneumonie tratata dupa ureche duce adesea la deces. Nu putem noi sa ne asumam o astfel de raspundere, fara sa o consultam.

| AvalohAlyn a răspuns:

De ce crezi ca s-au inventat medicii?
Ca sa trateze oamenii si mai ales afectiunile destul de serioase precum are mama ta acum.
Fuguta la medic, am auzit si eu la televizor ca dintr-o pneumonie netratata corespunzator se ajunge la chestii mult mai grave..Deci trimite-o la medic, spune-i ca e spre binele si sanatatea ei si mai ales ca vrei sa o ai langa tine inca multi ani e acum incolo, mai ales sanatoasa.

O seara frumoasa.Sanatate multa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti recomandam nimic ca nu suntem medici. Sa lase leacurile babesti sis a mearga la medic