| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost ieri la sala si am facut un exercitiu probabil gresit, iar de ieri ma doare spatele intr-una in zona unde sunt plamanii, in spate.
Durerea a aparut imediat dupa ce am facut exercitiul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentionez ca ma doare cand incerc sa stau drept.
Apropo fac sala de 2 ani, nu sunt amator sa zic asa.

| Delcatty a răspuns:

Incearca sa iti faci masaj deep tissue. E putin dureros pe moment, dar dupa te vei simti mult mai bine. Vezi aici mai multe detalii: https://recuperare-medicala.ro/masaj/masaj-decontracturant-deep-tissue/

| yonutu555 a răspuns:

Am patit si eu odata o mica ruptura de spate sa ii zicem, mi-a trosnit spatele incercand sa fac biceps cu prea multa greutate, tebuie sa te recuperezi putin evita sala vreo saptamana si activitatile care solicita spatele, daca durerea e insuportabila as recomanda un drum pana la doctor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru yonutu555):

Mai bine lucrezi bicepsul facand tractiuni la bara cu priza ingusta, tip supinatie, eventual legi discuri de tine daca vrei o greutate mai mare.