| denispop14 a întrebat:

Masturbarea la 15 ani(de 2 ori pe sapt.) poate afecta dezvoltarea musculaturii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| BOXERS a răspuns:

In niciun caz nu afecteaza cu nimic, masturbarea mi se pare o chestie deja banala =), doar sa nu devi prea disperat ca nu o sa te lasi prea usor

| alina2k18 a răspuns:

Nu.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, insa nu fa un obicei din asta.

| conaltura09 a răspuns:

Masturbarea e un lucru eficient, nu vad de ce te ar afecta cu ceva.

| Bondarel99 a răspuns:

Musculaturii mainii?
Simona Halep isi solicita mainile aproape non-stop si tot le are frumoase happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru conaltura09):

(d)eficient. Eficient e actul heterosexual.

| Andreivladcarnatu22 a răspuns:

Nici daca te masturbezi de 2 ori pe zi nu o sa iti afecteze cresterea musculara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate afecta dezvoltarea în general, cu toate că asta nu se vede, iar toți spun că nu e nimic rău.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da e program fix? Ai si ora?

Nu... nu influenteaza musculatura. Poate doar pofta de a face exercitii fizice dupa se diminueaza, in rest nu prea au treaba.

| gratargratar a răspuns:

Nu influenteaza dezvoltarea musculaturii, dar iti influenteaza sistemul nervos. Adica te predispui la depresie, anxietate, irascibilitate samd.

| Celcestietot a răspuns:

Nu. Poate afecta vederea sigur (nu ma refer la punctul de vedere al Bibliei).

| Sonia822 a răspuns:

Da. La mana. O sa ai o mana mai musculoasa.

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Halep face cardio nu culturism, daca ar ridica greutati ar fi altceva, fibrele alea musculare nu se rup prin tenis

| RAY a răspuns:

Dezvoltarea musculaturii o facem prin culturism +dieta bogata in proteine

| Bondarel99 a răspuns (pentru sadrian46):

Si cel homosexual e eficient pentru unii, exact asa cum hetero e eficient pentru tinewinking