| lilskies a întrebat:

Masturbarea poate afecta ritmul cardiac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Pe termen lung nu, dar il creste pe moment. Din cate stiu batranii pot face infarct daca fac sex sau daca n-ai mai facut de mult timp riscul de infract in timpul actului sexual este crescut, nu-s 100% sigur de aceasta informatie, este ceva ce am auzit la TV. Insa da, masturbarea afecteaza ritmul cardiac pe moment, il creste.

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Era o stire cum ca un baiat a murit dupa ce s-a m******** de foarte multe ori in cateva ore. Cam afecteaza

| Frank51 a răspuns:

Si faptul ca te scoli brusc din pat afecteaza ritmul cardiac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa cum mi s-a zis de un duhovnic cand i-am zis că fac așa ceva nu sa zis tinere măcar o dată la o săptămână laughing îți dai seama ce recomandare și de la cine ahaha așa și tu daca o faci nu te va afectawinking

| Donsavas a răspuns:

Da,la cei cu probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi sa zis *

| DenisIonut01 a răspuns:

Pe moment doar

| darrio2007 a răspuns:

Orice efort creste, nu afecteaza, ritmul cardiac.