| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea poate duce la cancer de prostata? La femei poate duce la cancer la gandele skene care mai sunt numite si "prostata feminina"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La femei e mai complicata treaba dar la barbati e in avantaj

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

In ce sens e mai complicata treaba

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e dovedit ca apare canceru la ele din cauza aia

suntserios
| suntserios a răspuns:

Masturbarea la barbati chiar s-a dovedit a fi benefica in prevenirea cancerului de prostata

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea cat si probabilitatea de a apare cancerul la prostata sau glanda skenee, atat in cazul barbatilo cat si al femeilor din cauza masturbarii, este mult mai mica decat ar fi cea de a fi lovita in cap de un... meteorit. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu, dimpotrivă.

| relian a răspuns:

Cancerul nu apare ca iti bagi tu degetele pe undeva laughing ca sa vezi unde dai si unde crapa laughing
E ca si cum ai spune, daca maninci nu stiu ce mancare faci cancer?laughing cam asa suna si intrebarea ta
Cancerul, majaoritatea cazurile is genetice, iar probabilitatea sa faci cancer daca nu ai mostenit este f mica spre deloc, asta in conditii normale.

| RoCkKiD a răspuns:

Din contra. La barbati chiar scade sansa de cancer.

La femei nici nu am auzit de asa ceva...gen deloc.

| cristian200313 a răspuns:

La bărbați, este benefica in prevenirea cancerului, cat despre femei, nu stiu.