| iulia267 a întrebat:

Menstruatia imi intarzie, cred ca cu 10 zile a intarziat poate chiar mai mult. Sex nu fac. Sunt deja destul de ingrijorata vreo idee de ce ar putea sa intarzie atat de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla uneori. nu poti decat sa astepti.

6 răspunsuri:
| ancalazar a răspuns:

In niciun caz nu ar trebui sa te bucuri. A avea ciclu e parte din a fi femeie si trebuie sa te bucuri de fiecare lucrur care te defineste ca femeie (inclusiv durerile date de pantofi big grin ). Nici nu trebuie sa te ingrijorezi din prima, se mi intmpla pana se regleaza. Daca totusi problema se mentine ar fi bine sa mergi la un ginecolog. Problemele pot fi descoperite prin simple teste de sange nu vei trece prin nimic jenant. Multa sanatate! happy

| iulia267 explică (pentru ancalazar):

Merci! o sa astept ..altceva ..nu am ce sa fac... sper ca nu mai intarzie mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

Mai asteapta
Daca intarzie mai mult de 3 luni mergi la medicul de familie sau ginecolog
pa-pa

| xXdoareuXx a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri laughinglaughing si mie mi-a intarziat 1 luna si eram fericita cu nu mi-a mai dat batai de cap...nu te ingrijora

| glamorousgirl a răspuns:

Buna.eu zica ca daca o luna nu ai nu e bine, ar trebui sa consulti ginecologul, daca ti-a intirziat 10 zile nu cred ca e ceva strasnic dar daca nu-ti apare deloc luna asta, nu ebine...stiu ca pentru multe fete le pare ok daca nu apare menstruatia pentru ca nu se chinuie si nu au dureri dar asta nu e bine, in fiecare luna trebuie sa apara, ca singele cel rau sa iasa nu sa stea in organism, si eu aveam asa ceva 1 luna aveam 1 luna nu, si m-am dus la ginecolog, am luat tratament si mi-a revenit, pina cind asteapta daca intirzie mai mult ti-am spus ce trebuie sa faci