| anonim_4396 a întrebat:

Mergeti la sala? eu as vrea sa imi fac un abonament la sala pentru ca vreau sa mai slabesc un pic. vreau sa imi schimb un pic si alimentatia, ca sa ma ajute mai mult la scaderea in greutate. ideea e ca stiu fete care merg la sala cam de o luna si nu au slabit, ba chiar au luat un pic in greutate. Se spune ca e masa musculara. voi ce parere aveti despre mersul la sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| fluturasul a răspuns:

Trebuie sa faci mult mai mult efort. Daca mergi la sala o luna asta nu inseamna ca slabesti. nu se rezolva totul ata de repede. Daca te hotarasti sa mergi la sala trebuie sa te ti de asta. Desi e cam dificil sa mergi la sala aproape in fiecare zi. de ce nu te gandesti ca acasa poti face la fel de multe exerciti. Nu iti trebuie o bicicleta sau o banda pe care sa alergi. Fa niste abdomene. Eu fac 100 in fiecare seara daca vrei sa slabesti la picioare fa exerciti specifice. Eu am o carte cu exerciti pentru fiecare zona a corpului. Cat despre masa musculara, daca vei da la bicicleta mai rau se va forma. Mai intai trebuie sa slabesti si apoi sa iti in5treti musculatura cu sala. Cat despre alimentaie, incearca sa manaci echilibrat si cel mai important sa nu manaci seara si sa nu sari peste mese