| Clutsky a întrebat:

Salut,

Vreau sa ma apuc de sala (pot doar o luna), si ma apuc doar pentru slabit, vreau sa slabesc 10/12 kg (am 92 la 1.88)!

Vreau sa stiu ce exercitii (nu pentru masa musculara, doar pentru slabit) sa fac + cardio + o dieta care sa dea randament!

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Hmm. exercitii pentru slabit, nu pentru masa musculara? Nu sunt documentata dar odata ce vrei sa slabesti => sport.cum poti slabi daca nu iti folosesti muschii. nu are sens, nu am auzit asa ceva.tocmai daca faci exercitii iti dezolvolti muschii si dai jos grasimeahappy nu ai observat ce-i care fac exercitii in exces nu au pic de grasime? My opinion.

| Clutsky explică:

Nu m-am referit sa nu pun muschi, m-am referit ca primordial este sa slabesc, pe plan secundar, sa se puna si muschi!