| Sol3il a întrebat:

Mersul cu rolele 1/2 h pe zi, ajuta la indepartarea tesutului adipos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

"Mersul pe role slabeste – intr-o ora, poti arde intre 300 si 600 de calorii, in functie de greutatea pe care o ai. Daca esti putin atent la alimentatie si mergi pe role de cel putin 4-5 ori pe saptamana, cate o ora, vei fi placut surprins, dupa o perioada relativ scurta, de ceea ce vei vedea in oglinda si pe cantar. In cazul persoanelor supraponderale, acest sport nu afecteaza incheieturile."
Citeste sursa: https://www.slabsaugras.ro/beneficiile-mersului-pe-role-art-4475.html

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Orice activitate sportiva ajuta la indepartarea tesutului adipos, mersul cu rolele este o activitate solicitanta care arde multe calorii, aproximativ 500 intr-o ora.
O zi buna.