| Possible a întrebat:

Metode de inalbirea dintilor, acasa.Cine ma ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, este bine sa folosesti ata dentara mai mult, si sa te speli pe dinti dimineata, dupa amiaza si seara.Mai poti cauta la farmacie diferite creme sau paste de dinti specialehappy

Succes!

| ombladon a răspuns:

O periuta noua http://www.google.ro/......tp?/imgres plus o pasta de dinti noua http://www.google.ro/......tp?/imgres :))

| Sentinel a răspuns:

Polizorul frate.

| Kristinikaaa a răspuns:

Incearca sa amesteci parti egale din pasta de dinti pe care o folosesti in mod normal cu bicarbonat de sodiu. Dar nu abuza de metoda asta, o poti folosi de maxim 1-2 ori pe saptamana. Si apropo, acasa poti doar sa cureti smaltul foarte bine, in schimb la stomatolog aplica niste solutii care il decoloreaza si de-aia este mult mai alb.

| loveyouschatz a răspuns:

Sare,solutii lichide pentru albirea dintilor, pasta de dinti cu efect de albire. pune pe periuta niste bicarbonat de sodiu si cateva picaturi de zeama de lamaie. foloseste aceasta metoda de 3-4 ori pe saptamana ca sa nu afectezi gingiile. bafta!

| iDizzySmile a răspuns:

Ce zici sa incerci cu sare:] chiar functioneaza...foloseste sare pentru 3 seri si dimineti in locul pastei de dinti:] sper ca te-am ajutat:]

| tibi95cj a răspuns:

Incearca cu bicarbonat de sodiu. La mine a mers.

| aurelian_4480 a răspuns:

Iti recomand sexul oral