| LTAA a întrebat:

Metode pentru a combate transpiratia (cat de cat, macar)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Giza_Paul_1992 a răspuns:

Mai ales pe perioada de vara, sunt recomandate dusurile cat mai dese, epilarea parului de la sub-brat si aplicarea unui deodorant(de preferabil de calitate) Asta ar trebui sa te scape de grija mirosului neplacut.

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.mediculmeu.com/......ratiei.php
Si un control de rutina nu strica daca transpiratia este abundenta
O zi buna:)

| neutrino a răspuns:

Apa combinata cu sapunul da foarte bune rezultate, dar aplicata in cantitati mai mari si eventual mai des. Vezi ca exista si geluri de baie cu efectul dorit de tine.

| LTAA explică (pentru neutrino):

Fac asta zilnic (mai exact, un duș înainte să plec la școală), dar nu rezolvă mai deloc.
Am auzit de oțetul de mere (că ar avea efecte), dar nu știu unde-l găsesc.

| neutrino a răspuns (pentru LTAA):

Un singur dus nu este suficient, iar otetul de mere se gaseste si la alimentara, dar si la Plafar. Esti fata? Ce varsta ai?

| LTAA explică (pentru neutrino):

Dacă te-ai uita la pagina mea de profil, ai vedea că-s băiat la 13 ani.

| cristimihailov a răspuns:

Slabitul in general ajuta.

| LTAA explică (pentru cristimihailov):

Am 45 kg, la 13 ani.

| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctor. Este posibil ca mirosul de transpiratie, mai ales daca este urat mirositoare, sa fie simptomul unei dereglari endocrinologice din organismul tau. Gen: endocrinologie, ficat aiurea, rinichi aiurea, etc.

| Okkultist a răspuns:

Alimentatie legume fructe, apa. Si DOCTOR

| DeliaDelii a răspuns:

Mai intai sa te speli cu sapun/gel de dus iar apoi sa folosesti un deodorant bun. Preferabil solid nu spray-uri sau gen parfum.

| ciocoladi a răspuns:

Deodorant.winking
De la roll-on tot mai transpiri, dar nu mirositor, iar de la stick nu mai transpiri deloc.

| Biancaaa2000 a răspuns:

Spala-te mai des. foloseste deodorant. sau mai mult parfum. happy

| AnaCool140 a răspuns:

O bună metoda de a combate transpirația este utilizarea lamaii. Deoarece distruge microbi de pe transpiratie care au acel miros neplăcut. big grin

| CrissuCriss11 a răspuns:

Cumpara ti de la magazinele naturiste piatra de alaun. E o piatra de sare care absoarbe transpiratia

Sper ca te am ajutat!