| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut deasupra de piercing o chestie care ma mananca si nu dispare. Ce e si ce trebuie sa fac? https://ibb.co/ZgMR6Pg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Iti recomand sa te duci la medic, serios! Orice cauza ar fi pentru aparitia a asa ceva.

| Bizon95 a răspuns:

Dragut
YUCK
in cel mai bun caz ai echivalentul foarte mare al unei alunite, nu neg, cum apare la oamenii destul de batrani (peste 60 de ani) si piercing-ul e doar o coincidenta (sau a iritat pielea ca sa apara)

in cel mai rau caz ai o reactie naspa la piercing si sa ajungi FOARTE naspa

eu m-as duce la doctor in locul tau, daca ai ditamai galma partea din fata a fetei, o sa se fereasca toti de tine, mai ales femeile

morala: piercing ti-o trebuit, sa iti traiasca atunci!

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Mergi la un doctor dermatolog cat mai urgent! Nu stii ce poate fi acea umflatura: alunita, neg, cos, punct negru, inflamatie, iritatie sau chiar infectie.