| George-Alexandru_Marin_1993 a întrebat:

Mi-a intrat Autan de tantari in ochi ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Nu vei păți nimic, dar e posibil ca o perioadă să ai un ușor disconfort. Mergi la oftalmolog să-ți dea niște picături care să curețe ochiul și stai liniștit.
Am avut 2 copii în tabără care s-au jucat cu un Autan spray și unul i-a dat direct în ochi celuilalt. A fost imediat la baie și s-a spălat bine, în seara aceea a văzut în ceață, dar a 2-a zi nu mai avea nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriell1992 a răspuns:

Spala-te bine la ochi si consulta cat mai rapid un medic.

| Bahoi1337 a răspuns:

In cel mai bun caz mori.