| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a recomandat doctorul sa nu mai fac tractiuni la bara deoarece ma dureau coastele, credeti ca ar fi bine sa o dau pe flotari sau pe gantere? Mentionez ca in casa aceasta mi-am improvizat intr-una din camere un fel de mini sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Medicul ti-a recomandata asta pentru o perioada pentru ca probabil ai facut o nevralgie intercostala, nu e problema ce ti-ai improvizat si dupa un timp ar trebuie sa revii la tractiuni, intre timp faci ce exercitii crezi si care nu-ti produc dureri

| DimLight a răspuns:

Intai ar trebui sa faci o pauza de 4-5 zile daca inca mai ai dureri eventual sa iei ceva calmante/antiinflamatoare dar daca medicu nu ti-a prescris atunci nu e nevoie de ele

Răspuns utilizator avertizat