| andradaaa a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala de cateva luni, iar de aprox. o saptamana am simtit o usoara senzatie de mancarime in zona genitala si am observat ca secretiile vaginale au devenit mult mai consistente, aproape branzoase. Am folosit cateva zile un unguent Clotrimazol si au disparut mancarimile, insa urinez mult mai des, ma ustura si ma doare ingrozitor dupa aceea, am o scurgere de culoare maronie dechisa care aproape se observa dupa ce urinez, si simt in permanenta o senzatie de usturime usoara in zona genitala. De asemenea, urina pare a fi cam tulbure si are un miros putin diferit decat de obicei. Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca ar putea fi vorba de o infectie genitala sau o raceala puternica pentru ca m-am spalat pe picioare cu apa rece de cateva ori in ultima vreme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este in mod clar o infectie, posibil cu Candida sau Trichomonas. Dupa simptome ea s-a agravat fiindca ai tratat0o dupa ureche. Lasa prostiile si du-te repede la ginecolog (aine sau cel mai tarziu poimaine). Trebuie sa te consulte si sa-ti recomande tratament. Cu cat te duci mai repede cu atat te vei vindeca mai usor, amanand consultul si tratamentul potrivit, vei ajunge sa te chinui mult inainte sa te vindeci.
Foarte important: ia-ti partenerul sexual cu tine, fiindca probabil e si el infectat.

mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea mergi d urgenta la un ginecolog iti va lua o lama si iti va spune cu exactitate ce fel de infectie ai, pana una alta ia si fa bai de galbenele locale sau musetel si nu sta este spre binele tau, ai luat ceva de undevahappytu stii asta prea bine.

| Amelia87 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar parerea mea este ca suferi de o infectie uro-genitala si cel mai indicat este un consult medical. Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este o infectie cu siguranta.sunt sigura ca nu ai folosit prezervativ, asa-i? du-te la medic si i-al cu tine si pe partenerul tau pentru ca si el are acceasi boala ca si tine si trebuie sa se trateze in acelasi timp cu tine si sa nu aveti relatii intime pe perioada tratamentului.de fapt, mergi la medic si el te va invata ce este cel mai bine.ai grija pe viitor pentru ca desi sunt chestii aparent marunte, pe viitor pot avea repecursiuni grave.

| andradaaa explică:

Nu credeti ca ar putea fi vorba si de o cistita?