| IwantANoriginalNAME a întrebat:

Mi-am prins pielea de la un deget de la mana intr-un gard de la scoala si acum am un cheag de sange ca un cos la suprafata pielii. Sa il sparg sau sa il las in pace?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andr3i30 a răspuns:

Daca e musai sa-l spargi(nu vad de ce ar fi) sparge-l, dar ai grija ca inainte sa il spargi sa bagi acul putin in spirt ca sa il dezinfectezi si imediat dupa ce l-ai spart sa storci bine basica aia si sa pui niste vata inmuiata putin in spirt ca altfel risti sa se infecteze tot degetelul.Dar cel mai bine ar fi sa ma asculti pe mine si sa lasi buba aia sau ce o fi in pace ca o sa treaca de la sine. Sper ca te-am ajutat..pa pa

1 răspuns:
| Cherry94 a răspuns:

Lasa-l in pace, se usuca si cade.