| numiPASA a întrebat:

Mi-am pus pierce in spranceana acum 2 luni
totul fost bine pana am inceput sa ma joc cu el
iar azi s-a umflat sesizabil
ce pot face sa imi treaca infectia fara sa scot piercu' sau sa merg la doctor?
eu tin vata cu spirt la ambele capete
l-am si scos l-am sters cu spirt[piercu'] si l-am pus la loc
si tot tin vata cu spirt
ceva idei cum pot scapa?
e bine ce fac?
va rog:-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anduciu a răspuns:

Baneocin crema.Mi-am dat si eu la ureche cand s-a umflat si a trecut in cateva zile.

| speranata a răspuns:

Probabil s-a inflamat din cauza ca te-ai juca uh cu el mergi la farmacie si cere ceva. daca stai o zi intreaga asa e mai rau. du-te la farmacie e cel mai bine