| Angad a întrebat:

Mi-am pus ulei de ricin in cap ce trebuie sa fac sa stau cu el toata noaptea? dupa aceea ce fac ma clatesc si ma spal cu shampon sau doar ma clatesc. dau funda+vot la toata lumea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Uleiul de ricin se dă doar la rădăcini, și se stă cu el pe cap timp de 30-40 minute înainte de a te spăla, sau toată noaptea. Pune un prosop pe pernă, ca să nu o pătezi. Dimineața, te speli și te clătești normal.Pentru a avea un păr lung și sănătos trebuie să ai o alimentație sănătoasă, bogată în vitamine și Ca (calciu), să-ți tunzi vârfurile inestetice o dată la două luni, și să îți aplici acest ulei de ricin în fiecare săptămână. Poți să realizezi și o mască formată din ulei de ricin, ulei de măsline, gălbenuș de ou, vitamina A și E (fiole) și ulei de migdale (pentru un aspect sănătos și mătăsos).
Sănătate!

1 răspuns:
| BitterSoul a răspuns:

Nu e nevoie sa stai toata noaptea cu el.Cam 30 de min apoi te speli cu sampon. Daca doar te clatesti nu se duce.