| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am rupt un strat de unghie la degetul aratator!
Imi mai creste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, unghia creste toata.

| aysun a răspuns:

Ati uitat sa ii spuneti ca va creste si se va inchide la culoare... Uneori au fost cazuri cand s-a amputat degetul datorita unei unghii. Se recomanda sa nu faci nimic cu mana aceea, ba chiar sa o izolezi de bacterii, daca poti sa o bagi intr-o bula de aer ar fi perfect.

| DeniSa_9048 a răspuns:

Bineinteles! si eu m-i l-aem rupt pe toate si mi-au credcut iar mai mari si mai frumoase! Ai rabdare! O sa-ti creasca in curand

| Gexu a răspuns:

DA.iti v-a creste stai linistitaoh go on bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, va crește.
Ai grijă însă până se uniformizează stratul unghial, să nu te agăți cu unghia de haine care poate rupe și mai tare matrița unghială.
Eventual poți să o protejezi cu un plasture mic, transparent care lasă unghia să respire. Se găsește la farmacie.
Ulei de ricin, masaj unghial, seara. Ajută la creștere și fortifiere.
Pa, pa.

| ionela_1719 a răspuns:

Da