| UrsuPanda123 a întrebat:

Salut am 13 ani si astazi m-am imbrancit la scoala si mi-am dat intr-un fel degetul aratator peste cap (nu am vazut si de aceea nu stiu cum l-am dat)! Ma doare tare (durerea este la prima articulatie de la unghie in sus) daca il fortez(mai mult ma junghie) si de miscat pot sa il misc cu ajutor aproape maxim dar doare cand il misc! Si am vanataie acolo unde doare!
Oare este rupt? :o Eu sper sa fie doar o vanataie foarte zdravana dar totusi vreau sa ma consult cu voi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu este umflat, probabil ca nu este rupt. Tine-l cu gheata ca sa iti treaca durerea mai repede.