| freemind154 a întrebat:

Mi-am scos cercelul medicinal pentru ca era prea strans si se infectase urechea, acum imi curat si dezinfectez rana, cat timp sa stau fara cercel ca sa nu mi se astupe gaura? as putea sa pun unul din plastic tinut in spirt? sau sa-l pun din nou pe cel medicinal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Macar o zi, nu mai pune cercel.
Dezinfecteaza cu spirt, apoi da-te cu asocilin sau alifie de galbenele.

2 răspunsuri:
| Methaallaid a răspuns:

Poți încerca cu cel din plastic.

| Maxim96 a răspuns:

Pune acel din plastic.