| CristiYzfR1 a întrebat:

Am Avut recent cercel si in urechea dreapta. am tinut medicinalu 1 saptamana. iar dupa aceea am bagat cerceii de argint. dupa 2 saptamana de purtat cerceii de argint. i-am scos si cand am scos si pe cel din dreapta a curs putin puroi. de frica m-am dat cu spirt si nu l-am mai bagat. au trecut 3 saptamana si doresc sa imi desfund gaura. Am cercelul medicinal. El este in spirt de 3 zile. are ceva daca imi destup gaura cu cercelu medidinal apoi il port timp de 1 luna si ma curat in fiecare seara dupa dus cu spirt si crema? sau trebuie sa merg la bijuterie si sa imi faca din nou gaura cu unu steril. Va Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are nimic
poti sa ti-l pui fara sa te cureti in fiecare seara dar bineinteles sa fie curata urechea si cercelul de asemenea cand ti-l pui
si eu vara asta, mama mea mi-a facut gaura direct cu cercelul medicinal in urechea stanga si am stat cam 2 saptamani si dupa aia mi-a luat de argint si apropo nu a trebuit sa ma curat cu creme, spirt etc
De ce crezi ca i se spune medicinal?
Fa-ti gaura tu cu el dar trebuie sa rezisti un pic la durere sau du-te la bijutier, faci cum crezi dar cercelul medicinal lasa-l in ureche timp de 2 saptamani sau si mai mult daca vrei, lasa sa-si faca treaba
pentru ca vindeca si nu vei pati nimic
Sper ca ti-am fost de folos
Ceau

1 răspuns:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu pune spirt!
Se infecteaza.Iti zic din propria mea experienta.Eu am 6 cercei in urechea stanga si 5 pe dreapta.
Pune ceai de musetel.Am dat cu spirt la mine si sa infectat toata urechea stangasad...am dat cu ceai de musetel si mi-a trecut in 3 zile.baftahappy anda_18_ale id meu daca vrei sa mai vbhappy