| Allexxgvh a întrebat:

Mi-am taiat un neg de pe degetul mare cu o foarfeca acum se vede radacina.E bine ce am facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Strudel2punct0 a răspuns:

Chiar deloc. Nu este indicat sa abordezi asa. Exista soluții speciale pentru negi, care ii ard, din câte știu, cu tot cu rădăcină. Iar rana se va vindeca frumos apoi. Datorita faptului ca l-ai tăiat exista riscul de a face o infecție în avea zona. Cel mai bine mergi la un doctor pentru a afla ce trebuie sa faci în condițiile date

2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Poti sa faci vreo infectie in sange. Mai ales daca nu era dezinfectată foarfeca! Trebuia sa te duci la chirurg daca voiai sa scapi de el, el are instrumente sterile!

| Victoria18 a răspuns:

Poti sa faci vreo infectie in sange.Mai ales daca nu era dezinfectată foarfeca! Trebuia sa te duci la chirurg daca voiai sa scapi de el, el are instrumente sterile!