| 0Nyteshade a întrebat:

Mi-ati putea recomanda o lotiune de plaja cu factor de protectie 50 si care sa nu irite pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt multe produse, dar trebuie să scrie pe ele UVA/UVB, pentru și o mai bună protecție. Mergi pe cele care au în componență și plante cu efect calmant. La farmacie, ceri o monstră să vezi dacă irită pielea. Testează Nivea, Garnier, Tec.
Pa, pa.

| danutza_2917 a răspuns:

Noi folosim o crema cu factor de protectie 30, protectie UVA/UVB are un continut mare de aloe vera gel, protejeaza foarte bine pielea si la mare copii nu s-au ars deloc chiar daca au stat mult si in apa. Trebuie aplicata asa cum se recomanda pe flacon. http://aloeveraforever.ro/uncategorized/aloe-sunscreen-spray

| Meryem027 a răspuns:

Mico,sincer, nu stiu nicio lotiune, chestia e ca si mama are nevoie.Pe cat te duci la plaja? scuze de offtopic.

| vampiressa a răspuns:

De obicei cele pentru copii sunt cu protectie 50.Mergi la farmacie si cere o lotiune de plaja pentru copii.Si dupa plaja iti recomand o lotiune de la Nivea cu aloe.E foarte buna si eficienta

| robertciclism a răspuns:

Cele de la Nivea sunt foarte bune. Si eu am pielea sensibila si anul acesta am folosit crema de la Nivea si nu m-am ars deloc. Mai mult, am obtinut un bronz foarte frumos si uniform.

| dayanaangel27 a răspuns:

Poti incerca cremele de la Gerovital...sunt foarte cunoscute.si eu le folosesc si sunt foarte bune...

fundita?