| BogdyBogdan a întrebat:

Mi-au intrat in ochi particule fine de vata de sticla. Ce trebuie sa fac ca ma cam enerveaza si ma dor ochii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Trebuie sa mergi in timpul cel mai scurt posibil la medicul oftalmolog. Acele particule iti pot produce leziune grave ale corneei daca raman acolo.
http://www.i-medic.ro/......ul-ochilor

5 răspunsuri:
| ninita a răspuns:

Sa te duci urgent la medit pentru ca poti orbi.cunosc un vecin care a orbit de la vata de sticla.dar nu te programa pentru mai tarziu, du-te acum in urgenta

| cristinapasager a răspuns:

Spala-te cu apa curata, pune niste picaturi Visine si mergi la oftalmolog sa se uite si sa curete el daca este cazul.

| axeldavid a răspuns:

Iti ies cad dormi. daca vrei sa nu te deranjeze ia niste picaturi pentru ochi sunt bune visine.

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Nu ai cum sa le scoti decat printr-o vizita la oftalmolog

| DamiPapucii a răspuns:

Trebuie sa te speli cu apa curata pe ochi si sa tii cateva minute dupa aceea servetele umede sau servetele udate cu apa.

Funda