Stefan
| Stefan a întrebat:

Vata minerala de sticla, pentru ce e utila?

Răspuns Câştigător
| lucian_5342 a răspuns:

Este un izolant termic utilizat atat pentru izoarea tevilor de apa calda cat si pentru izolarea peretilor. Mai exista si alte materiale izolatoare dar si vata de stica e un astfel de material

6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Vata minerala de sticla se utilizeaza in constructia caselor, pentru izolarea termica si fonica a acestora.

| machupicchu a răspuns:

Pentru termo si fonoizolatii la constructii civile si industriale.

| scootsie a răspuns:

Vata minerala de sticla se foloseste in mod special la izolatia termica a podului caselor...

| Beatrice_6624 a răspuns:

Vata minerala de sticla se foloseste pentru izolarea conductelor de apa si gaze dar si in constructii, acum se folosesc anumite conducte din
pexal, ppe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi mi-a pus mie in baie pe plafon, zice ca izoleaza de aburi!

| lucian_5342 a răspuns:

Vata de sticla e folosita la izolarea termica a conductelor de apa calda. Deasemeni este folosita la izolarea termica a peretilor constructiilor ( peretii caselor).