| RoseEvans a întrebat:

Mi-e greta si vomit tot ce manc sau beau (chiar si cele cateva inghititur de apa pe care le-am luat sa scap de gustul amar). De regula starea de greata imi trece dupa ce vomitam dar acum e la fel de rau ca inainte. Ce sfaturi imi puteti da ca sa scap de starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Du-te la medic, poate fi orice, o bacterie urata in organism, nu stiu.
Te pup!

| teodora200004 a răspuns:

S-ar putea sa fie apendicita, ceva... un microb! Dar eu cred ca e apendicita! Varul meu la 3 ani vomita tot ce manca, la fel ca tine, l-a dus la spital si l-a operat! Si eu m-am operat acum 2 luni, dar eu in schimb nu am vomitat deloc! La fiecare persoana se manifesta intr-un anumit fel! Ar fi bine sa incerci sa mananci niste covrigi sau paine prajita, mie cu asta imi trece greata si nu mai vomit! Sa te faci binee! love struck

Abh
| Abh a răspuns:

Ai nevoie de perfuzii si de tratament injectabil( avand in vedere ca versi si apa ). Asa ca, nu mai sta, du-te la medic. Daca faci si febra, alege un medic infectionist.