| куколка a întrebat:

Salut,vreau sa ma ajutati cu cateva sfaturi daca puteti, am o durere de stomac care dureaza de 2 zile, eri dimineata pe la 4 am inceput sa vomit si aveam si diaree si a continuat asa pana pe la 7.30 dupa ce am luat niste pastile, toata ziua n-am putut sa mananc nimic pentru ca vomitam tot kear si o gura de ciai, si azi e la fel adica nu vomit dar dimineata am avut diaree si ma doare f tare stamacul...imi poate spune cineva ce poate fi asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ceai de mentă, omez pentru durere și protecția stomacului, metrocoplamid pentru starea de vomă și scobutil pentru diaree.

| givehelp a răspuns:

Poate fi o intoxicatie alimentara destul de acuta. poti avea si helikobacteria care provoaca ulcere, dar nu stiu daca ea da diareie. Apoi din propria experienta cand am avut dureri strigatoare la stomac si voma in continuu in final am chemat salvarea si 2 ore am fost operata la apendicita... deci cred ca sfaturile noastre de aici sunt doar cuvinte scrise, iar corect ar fi sa chemi salvarea. Sanatate.

| oannaroman a răspuns:

Poate e o toxiinfectie alimentara happy ai mancat ceva si nu ti-o picat bine.happy