| RoseEvans a întrebat:

Mi-e greta si vomit tot ce manc sau beau (chiar si cele cateva inghititur de apa pe care le-am luat sa scap de gustul amar). De regula starea de greata imi trece dupa ce vomitam dar acum e la fel de rau ca inainte. Ce sfaturi imi puteti da ca sa scap de starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai nevoie de perfuzii si de tratament injectabil( avand in vedere ca versi si apa ). Asa ca, nu mai sta, du-te la medic. Daca faci si febra, alege un medic infectionist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Du-te la medic, poate fi orice, o bacterie urata in organism, nu stiu.
Te pup!

| teodora200004 a răspuns:

S-ar putea sa fie apendicita, ceva... un microb! Dar eu cred ca e apendicita! Varul meu la 3 ani vomita tot ce manca, la fel ca tine, l-a dus la spital si l-a operat! Si eu m-am operat acum 2 luni, dar eu in schimb nu am vomitat deloc! La fiecare persoana se manifesta intr-un anumit fel! Ar fi bine sa incerci sa mananci niste covrigi sau paine prajita, mie cu asta imi trece greata si nu mai vomit! Sa te faci binee! love struck