| AlinaBulina a întrebat:

Mi se intampla sa-mi amorteasca mana stanga, doar degetele. Amorteala coboara de la degetul mijlociu (cel mai inalt) spre celelalte degete si se opreste pana ajunge la palma. Trece cam in 5 minute. De la ce o fi? A mai patit cineva chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Lipsa de Calciu cel mai probabil. Dar ar trebui consultat si un medic cardiolog.

7 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Da, Din cauza unei circulatii deficitare si a unui reumatism incipient. Trebuie miscare mai multa.

| JackieSue a răspuns:

Eu am aceeasi problema la piciorul stang.Lipsa de calciu. Ia niste Ascovit, Minimartieni etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi la un medic. Depinde si de ce varsta ai, de antecedentele in famile (accident vascular, cheaguri de sange). Nu e de glumit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! asa mai pasesc si eu ati amorseste degetele depinde cum stai cu ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, ai aflat de ce? mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si am si eu aceleasi sintome. am facut o gramadaman de teste si a esti ca e de la spondiloa care actioneaza asupra nervilor si creaza aceasta stare. insa difera de la caz la caz... cel mai bie e sa iti faci analziele eventual intr-o clinica particulara unde te poti bucura de access la toate aparatele de test. Numai bine

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai. http://www.topmedica.ro/blog/amorteala-si-durere-la-maini/.
Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)