| MistikkGirl a întrebat:

Mierea de albine trateaza herpes-ul?
Daca nu, cu ce remedii naturiste se poate de tratat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara un tub de aciclovir. Este doar 5 lei, si face minuni. chiar functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa te freci pe el cu bicarbonat de sodiu.

| Diavolcata a răspuns:

Herpes cu pasa de dintihappy Si cu miere dar mai bine pasa de dinti pui acolo.

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Merge si cu miere de albina dar mai sunt si alte moduri.

| ZeHelp a răspuns:

Se poate si cu mierea de albine, dar este mai lent si nu are cine stie ce efect. Mai bine cumperi o crema de la farmacie.

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Salut.
există la plafar ulei de cătină, care este excelent. îlătură bubiţele, coşurile sau alte chestii de genul ăsta de pe corp.este suficient să pui câteva picături pe locul cu pricina, iar în maxim o zi va dispărea. crede-mă, este foarte bun, şi costă până în 10 lei.
Baftă!

| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Si eu am avut l-am tratat cu ceai de musetel un tamponas udat bine cu ceai il pui 10 cca 15 min ex stai in pat si te uiti la tv dar poti sa il aplici max 3 ori pe zi :* am vazut ca scrie jos bicarbonat de sodiu nu e bun mama e asistenta si am aflat caci mananca 1 sau 2 stratui de carne care pot duce la infecti mult mai grave ceai de musetel sau eu am mai incercat de la farmacie cu o crema PETRINI 2-3 lei si e ok sau miere de albine cu ceai de musetel si cu o ling de catina lichida catina lihida e scumpa dar poti sa nu o folosesti daca nu e asa grav :*

| antoniaantonia7mai a răspuns:

Merge sa te dai cu Ulei de masline